Положення заходу:
1. Мета і завдання: оцінити в нестандартній формі практичні компетентності з цивільної оборони; виховання в учнів таких важливих рис характеру як: рішучість, наполегливість, сприяння зміцнення здоров’я , фізичного розвитку.
2. Інвентар :
3. Час проведення: 19.04.2013 р.
4. Місце проведення: ЗОШ I-III ступенів № 18 , спортивний майданчик.
5. Учасники змагань: команди 9-А, 9-Б класу.
6. Склад команд і назва команд: ______________________________________
7. Керівництво святом: загальне керівництво полягає на організаторів свята.
8. Суддівство: вчителі фізичного виховання, старшокласники.
9. Система обліку: Перемагає команда, яка пройшла естафету за менший проміжок часу.
10. Нагородження: переможці та призери нагороджуються грамотами.
Ведучий: Ми вітаємо всіх присутніх на цьому заході. Можна багато писати, писать закони, та красиво с трибуни потом виступати. Але для тих, кто вміє тримати оборону, першим ділом, робота – защищати людей. На цій службі юні патрвоти, своїм життям рискують защищаючи мирних людей. Це свято і потрібно відмітити, адже він може торкнутися кожного.
Так, саме ми — майбутнє нашої країни! Ми громадяни, і від нас залежить становище нашої держави. Давайте продемонструємо, що навіть зараз ми готові до оборони і захисту населення.
Привітаємо команди.
Представлення команд (назви, девізи)
Естафета складається із 6 етапів. Всього до складу команд входять 10 учасників. Учасники розподілені по етапах. Задача кожного якнайшвидше подолати свій етап і передати естафетну паличку наступним. Перемагає команда, яка найшвидше пройде всю полосу перешкод. На кожному етапі знаходяться суді, які слідкують за тим, щоб не порушувалися правила виконання завдань.
І етап «Перша медична допомога»
Приймає участь 3 чоловіки. Один виступає в ролі постраждалого. Йому надають першу медичну допомогу і переносять постраждалого у більш безпечне місце (до точки початку ІІ етапу) і передають естафетну паличку учаснику ІІ етапу.
ІІ етап «Зона перешкод»
Бере участь 1 учень. Як тільки він отримав естафетну паличку розпочинає біг по лабіринту.
ІІІ етап «Подолання забрудненої зони в протигазі»
Естафета передається наступному учню. Його задача одягти протигаз, пробігти певну «забруднену зону» і передати паличку далі.
ІV етап «Перенесення постраждалого»
Приймає участь 3 чоловіки. Отримавши паличку, два учасника несуть носилки на яких знаходиться третій учень, «постраждалий».
V етап «Зона ризику»
Один учасник. Він приймає естафетну паличку від попередніх і виконує ходьбу на руко ході. Після його подолання передає паличку наступному учаснику.
VІ етап «Безпечна зона»
Один учасник приймає участь у цьому останньому етапі. Його завдання отримати паличку і якомога швидше добігти до фінішу.
Ведучий: По етапам розійдись! Естафету розпочинаємо за сигналом. Увага, «свисток»!
Підведення підсумку.
За результатами змагань в запеклій боротьбі перемогу отримали _______________________________
За активну участь нагороджується команда _________________________________
А також нагороджуються у номінаціях такі учні: «воля до перемоги» _________________________________________________ «винахідник » _________________________________________________ « » _________________________________________________
Заключне слово. Ви всі показали, що готові до захисту своєї країни і свого народу. Я вам бажаю, щоб перешкоди не зупиняли, а тільки більше укріплювали ваш дух. Щоб всі ваші старання не були марними і ви досягли цілі. Дякую за увагу, до нових зустрічей!