Дата публікації: 2015-09-30

Профілактика травм на заняттях з волейболу

Волейбол - вид спорту з нестандартними рухами і роботою перемінної потужності.
Під час занять, тренування студенти мають виконувати вказівки викладача, тренера, дотримуватися послідовності проведення занять, поступово давати навантаження на м'язи для запобігання травматизму. Бути на заняттях у спортивній формі (кеди, кросівки, спортивні труси, футболка, спортивний костюм). Користуватися захисними пристосуваннями - наколінниками й налокітниками. Бути дисциплінованими та коректними до суперників, не допускати брутальності.

При порушенні встановлених правил під час навчально-тренувального процесу і змагань із волейболу можливі ушкодження: пальців кисті, розтягання зв'язкового апарату суглобів верхніх і нижніх кінцівок; вивихи та переломи фаланг пальців кисті (невдалий прийом м'яча), забиті місця і садни (при зітк­неннях і падіннях).
У волейболістів можливі ушкодження зап'ястних кісток, забиті місця рук і тулуба, забиті місця і розтягання зв'язок пальців кисті, розтягнення бічних, хрестоподібних зв'язок, ушкодження менісків колінного суглоба, нерідкий шоковий стан при ударі м'ячем у голову або сонячне сплетіння або ударі м'ячем нижче поясу при прийомі м'яча на живіт.
Для зменшення травматизму на заняттях з волейболу необхідно:

  1. стежити за станом і поверхнею спортивних майданчиків, не допускати слизької дерев'яної підлоги у спортивному залі;
  2. оволодіти правильною технікою ловлі м'яча;
  3. застосовувати індивідуальні засоби захисту: наколінники, гомілковостопне та спеціальне взуття з гумовою підошвою і високим рантом;
  4. коротко стригти нігті;
  5. не слід носити на собі будь-які предмети, небезпечні для себе та інших гравців (ланцюжки, сережки, браслети, аму­лети тощо);
  6. не жувати гумку під час навчально-тренувального заняття;
  7. щоденно проводити виховну роботу по боротьбі з грубою грою;
  8. не допускати до навчально-тренувальних занять, змагань та ін. студентів у хворобливому стані, з неповним оду­жанням або у стані перевтоми.

Вимоги до спортивного майданчика, обладнання та інвентарю. Для гри у волейбол використовується рівний майданчик 18 м у довжину та 9 м у ширину, на якому можна установити стійки і сітку. Ігровий майданчик обмежується двома боковими і двома лицьовими лініями. На лицьовій наносяться середня, дві триметрові лінії і зона для подачі. Ширина ліній - 5см. Над середньою лінією між стійками натягують сітку шириною 1 м і довжиною 9,5м. Висо­та сітки в центрі майданчика установлюється на висоті: для хлопчиків 2м 43см, для дівчат 2м 24см. Збоку на рівні обмежувальних ліній майданчика поперек сітки навішують дві смуги з матерії і дві гнучкі антени діаметром 10мм і довжиною 1,8м. Гра ведеться сферичним м'ячем діаметром 65-67см вагою 260-280г.

Автор: Бабич Олександр

Переглядів: 335

Правила перепечатки

Дякую за репост:

Посилання для скачування в форматі Microsoft Word