Дата публікації: 2012-11-26

Ранкова гімнастика

1. Що таке ранкова  гімнастика, завдання;
2. Тривалість та інтенсивність ранкової гімнастики;
3. Структура ранкової гімнастики;

Ранкова гімнастика – це комплекс спеціально підібраних вправ, завданням яких є пробудження організму від сну та відновлення та налаштування життєво важливих функцій до норми!
Завдання:
- сприяти швидкому переходу від сну до пробудження;
- підвищити розумову працездатність, створити готовність до наступної праці;
- стимулювати розвиток м’язів, що забезпечують правильну поставу, розвивають органи дихання, кровообігу, поліпшують обмін речовин;
- сприяти загартуванню організму учнів.

Тривалість ранкової гімнастики може бути різною. Зазвичай в середньому вона сягає близько 10 – 15хв. В залежності місця и часу занять. Краще проводити гімнастику (зарядку) на свіжому повітрі, що сприяє загартуванню організму та покращує обмін речовин в організмі – циркуляція крові, а отже і збільшення кисню в органах.  Інтенсивність вправ, повинна бути від повільних и збільшуватись. Але зарядка не повинна призводити до втоми!

  Структура ранкової гімнастики:

  1. Ходьба або легкий біг без напруження (вони сприяють пожвавленню діяльності організму і загальному розігріванню).
  2. Вправи типу потягування (сприяє виправленню хребта, покращенню кровообігу в м’язах рук і плечового поясу, розправленню грудної клітки. Вправа виконується стоячи або лежачи в повільному темпі. На потягування робиться вдих, з поверненням у вихідне положення — видих).
  3. Вправи для рук і плечового пояса (як правило це, згинання і розгинання рук в упорі лежачи або з упором на крісло, стіл. Після виконання вправи такого характеру рекомендується зробити потрушування руками, щоб зняти з них напруження).
  4. Вправи для бокових м’язів тулуба (застосовуються нахили вбік, нахили з поворотами навколо осі тулуба і з рухами рук)
  5. Вправи для м’язів живота і спини (найчастіше використовуються різні нахили вперед і назад. Вправи такого типу зміцнюють м’язи черевного пресу і спини, збільшують рухомість хребта).
  6. Вправи для м’язів ніг (сприяють зміцненню м’язів ніг, покращує кровообіг. Це можуть бути різні присідання або випади у поєднанні з рухами рук або тулуба. Дихати потрібно у такт з рухами).
  7. Стрибки або біг (вони сприяють покращенню обміну речовин в організмі, тренують серце й легені, зміцнюють м’язи й суглоби ніг. Стрибки варто поєднувати з просуванням вперед на двох ногах або почергово спочатку на одній, потім на другій нозі. Можна включати також стрибки через скакалку, біг з високим підніманням стегна).
  8. Вправи для заспокоєння дихання і кровообігу (ходьба, вправи на дихання, розслаблення і т. ін.).

 

Автор: Александр Бабич

Переглядів: 4312

Правила перепечатки

Дякую за репост:

Посилання для скачування в форматі Microsoft Word