Завдання: Навчити техніці виконання - підйом переворот;
План:
1. Визначення;
2. Опис техніки;
3. Помилки під час навчання;
4. Методика навчання.
Підйом переворот – це гімнастична вправа,елемент спортивної гіснастики, яка за часту використовується, як контрольний норматив з шкільної програми.
Для навчання цієї вправи необхідно спрямувати комплекс ЗРВ на м’язи шиї, плеч, передпліч, кистів. Спини та м’язів черевного пояса(прес).
Опис техніки виконання:
Вис, хватом чотири пальці зверху, великий знизу. Ноги разом – носки натягнуті вниз. Підняти ноги вгору(прямі), носки повинні бути натягнуті, голову назад – зігнути руки в ліктях.
Також при виконанні даної вправи необхідно правильно триматись руками за перекладину. При цьому необхідно, щоб хват був на рівні плечей.
Помилки виконання:
1. Одна з самих поширених помилок – це згинання ніг під час перевороту! - Якщо центр рівноваги знаходиться на поясі при правильному виконанні, то при зігнутих ногах це положення є блище до грудей, в залежності від кута зігнутих ніг. Доводиться виконувати переворот силою рук. І то не завжди вийде.
2. Не відхиляють голову назад – під час перевороту відхилення голови назад дає поштовх до перевороту і надає більшу інерцію руху.
3. Носки не натягнуті – теж інерція слабшає.
Методика навчання:
- В.п. – стоячи біля низької перекладини на лаві, взявшись руками – чотири зверху, один знизу;
Вихід на дві руки.(головна задача навчитися затримати себе у правильному положенні – зафіксувати положення)
- В.п. – стоячи біля низької перекладини взявшись руками – чотири зверху, один знизу;
Крок вперед підйом ніг вгору – переворот.
- В.п. вис – підйом переворот з допомогою.
В.п. - підйом переворот самостійно зі страховкою.